Online Alışveriş

Mom's Natural Foods

Bu mekandaki tüm etkinlikleri gör

Bir annenin hikayesi: MOM’S natural foods...

Elif Altıntuğ Özağır'ın kurucusu olduğu Moms Natural Foods'un kurluş hikayesi 2011 yılına dayanıyor. Evde yaptığı granolaların nihayetinde bir marka olmasına karar vermesi pek kolay olmamış Elif Hanım'ın. Granola ile bir arkadaşı sayesinde tanıştıktan sonra evinin vazgeçilmezi olmuş.

Yulafın kuruyemiş ve kuru meyvelerle bir arada bal, vs. gibi bir tatlandırıcıyla kıtır olana kadar fırınlanması olarak kısaca gronalayı anlatan Elif Hanım, evde yaptığı bu küçük kıtırların hem rafine şekersiz, hem besleyici olduğu kadar da lezzetli olduğunu söylüyor.

Kendisi kadar ailesinin, arkadaşlarının vazgeçilmezi olması, hatta küçük kızının ''Anne kıtır istiyorummm...'' cümlesini sürekli duyması Elif Hanım'ın cesaretlenmesi sağlamış ve yavaş yavaş bu sevdasını bir işe dönüştürmeye karar vermiş.

Aylar süren tarif denemeleri sonucunda altı çeşit lezzet ortaya çıkmış; dört çeşit tatlı ama şeker ilavesiz! İki çeşit de tuzlu granola.

Sonunda 2015 sene başında kendi imalathanelerini kurma kararı almışlar.

Tamamen organik yetişen yulafı, yemişleri, meyveleri, tohumları, sızma zeytinyağını vs. kullanarak kendi reçeteleriyle katma değeri yüksek bir üretim yapıyorlar. Hijyenik şartlarda üretilmiş adil ve iyi ürün sunmanın üreticinin birinci görevi olduğuna inanaın, Mom's Natural Foods, sizlere hem tatlı hem de tuzlu çeşitleriyle sağlıklı ve partik alternatifler sunuyor.


Bültene üye ol