Online Alışveriş

Baby Muu

Bu mekandaki tüm etkinlikleri gör

“Ona bir çiçekten, bir sepetten ya da bir kutu çikolatadan daha farklı, daha kullanışlı, daha şaşırtıcı ne hediye edebilirim?”

Baby Muu markasının kurucu ortağı Yasemin Alkaya, doğum hediyeleri tasarlamaya yakın bir arkadaşını doğum yatağında gülümsetebilmenin arayışıyla atılmış. Yeni anne babaya verilen pek çok hediyenin çiçek gibi hastane girişinde bırakılmak zorunda kalması; çikolata gibi çoğu hediyenin kalıcılıktan uzak ya da bebek sepeti gibi bilinen olması onu farklı, kullanışlı ve şaşırtıcı bir hediye arayışına itmiş. Yurt dışında sıklıkla uygulanan bir hediye türünü denemeye karar vererek bebek bezlerini pasta şeklinde dizerek çevresine bebeğin kullanabileceği havlu, şampuan, oyuncak gibi ürünler ekleyip, kurdele ve renkli kağıtlarla süsleyerek ilk pastasını yapmış. Çevresinden aldığı olumlu tepkilerle hobisi gerçek bir işe dönüşmüş. Giderek kendisini uçuşan tüller, parıldayan kurdeleler, yumuşacık tekstiller ve sevimli oyuncaklar arasında eğlenerek yaptığı pastalarla, başka yeni anne babaları da kucaklarında bebekleriyle gülümsetirken bulmuş. 2011 yılında Bez Pasta Dükkanı adını verdiği bloğu 2012’de www.babymuu.com adresinde çevrimiçi alışveriş olanağı veren bir internet sitesine dönüşmüş.

Baby Muu yeni anne-babayı tebrik etmeye gidenlerin gururla sunabilecekleri rengarenk, sevimli, hepsinden önemlisi hiçbir parçası atılmayan, bizzat bebek tarafından kullanılabilen, kalıcı malzemelerle dolu hediyelik tasarımlar içeriyor. Sitede doğum hediyelerinin dışında bebek battaniyesi gibi ürünler ile bebek odası aksesuarları da satışa sunuluyor.

 


Bültene üye ol